Angela Merkelová vyzvala štáty EÚ na ďalšie reformy

BERLÍN 9. júna (WEBNOVINY) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala krajiny Európskej únie, aby realizovali ďalšie štrukturálne reformy a uviedla, že Nemecko môže zostať v dobrej forme iba vtedy, ak sa európske krajiny zotavia.

„Preto je veľmi v záujme Nemecka, aby robilo všetko, čo môže s cieľom zabezpečiť, že iné štáty realizujú štrukturálne reformy, že rozpočty sú solídne a že týmto spôsobom sa stimuluje ekonomická aktivita,“ uviedla v sobou nemecká kancelárka.

Merkelová, ktorá sa v septembrových voľbách bude tretíkrát na štvorročné obdobie uchádzať o svoju funkciu, ocenila pokrok, ktorý Európska únia doteraz urobila. Konštatovala, že členské krajiny EÚ už realizovali množstvo štrukturálnych reforiem a situácia na kontinente sa vo všeobecnosti zlepšila.

Ekonomické zdravie Európy je pre Nemecko rozhodujúce. Približne 40 % exportu krajiny smeruje na trh eurozóny a 60 % vývozu na širší trh EÚ. Merkelová zároveň vyzvala Európsku úniu, aby viedla intenzívnu kampaň za dohodu o voľnom obchode medzi USA a Európou v záujme zrýchlenia vzájomnej obchodnej výmeny.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...