Aprílová inflácia v Spojených štátoch stagnovala

WASHINGTON 15. mája (WEBNOVINY) – Medzimesačná inflácia spotrebiteľských cien v USA bola v apríli v súlade s očakávaniami analytikov na nulovej úrovni, keďže zlacnel benzín a zemný plyn.

Informovalo o tom v utorok americké ministerstvo práce, ktoré uviedlo, že index spotrebiteľských cien sa nezmenil po tom, ako v marci vzrástol o 0,3 %.

Inflačné tlaky bez zahrnutia volatilných cien potravín a energií boli v apríli tiež mierne. Jadrová inflácia rovnako ako v marci stúpla o 0,2 %.

Smerom nadol infláciu minulý mesiac tlačilo zlacnenie benzínu o 2,6 %. Ceny zemného plynu klesli o 1,8 %.

Ceny potravín sa v apríli o 0,2 % zvýšili. Medziročne boli v apríli americké spotrebiteľské ceny vyššie o 2,3 %. Medziročná inflácia tak oslabila v porovnaní s marcom, kedy bola na úrovni 2,7 %. Medziročná jadrová inflácia bola v apríli rovnako ako v marci vo výške 2,3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...