ASKO nábytok otvoril prerobené predajne

22.6.2012

BRATISLAVA 22. júna – Sieť predajní ASKO nábytok sa mení už aj na Slovensku. Vo štvrtok znovu otvorila svoje prerobené predajne v Bratislave a Trenčíne, ktoré po novom ponúkajú úplne nový sortiment nábytku. „Ide o radikálnu zmenu, keď po prestavbe ostáva zachovaný iba názov predajne a jej umiestnenie,“ uviedol regionálny riaditeľ Rastislav Kukla. Prestavby prichádzajú v súvislosti so zmenou majiteľov siete. Od polovice roka 2011 totiž spoločnosť ASKO nábytok získala nemecká podniková skupina Porta.

Zmenami podľa majiteľov prejde postupne všetkých 7 predajní na Slovensku. „Od 2. júla budú nasledovať predajne v Nitre a Košiciach, ich prestavba bude ukončená v auguste,“ informoval konateľ spoločnosti Ali Direm Gedikoglu. Podobnou zmenou nedávno prešli aj predajne v susednej Českej republike. ASKO nábytok plánuje na Slovensku otvoriť aj ďalšie obchody, pred expanziou však chce spoločnosť dokončiť prerábku existujúcich predajní.

„Zväčšujeme a rozširujeme ponuku módnych aj klasických sedacích súprav, spální a obývacích izieb. Najnovšie sme zariadili aj detské izby pre malých, ale aj väčších školákov.,“ okomentoval prestavbu predajní Kukla. V prerobených predajniach sa naviac rozšírilo aj oddelenie bytových doplnkov.

Všetky predajne sa pritom prestavujú počas bežnej prevádzky postupne. Dočasne obmedzený komfort nakupovania je navyše kompenzovaný výpredajom starých kolekcií za zvýhodnené ceny. Zásadne sa tiež mení ponuka plánovaných kuchýň od poradenstva až po širokú škálu ponúkaného sortimentu. „80 percent tovaru, ktorý je v predajni, je aj na sklade, takže zákazník si ho môže hneď vyzdvihnúť,“ informoval Gedikoglu.

V rámci prestavby ASKO nábytok vzniká aj úplne nové kuchynské štúdio s 3D plánovaním. Zákazníkom poradcovia vypracujú kompletnú vizualizáciu projektu, čo im umožní virtuálne nahliadnuť do vysnenej
kuchyne ešte pred samotnou inštaláciou.

„Vďaka spolupráci s novými kuchynskými dodávateľmi ponúkame niekoľko značiek plánovaných kuchýň – Nobilia, Pino, Decodom, Express a zároveň vlastnú radu kuchýň pod názvom A Line. Plánovanie zahŕňa prípravu pre prípojky, možnosť výberu elektrospotrebičov od rôznych dodávateľov za výhodné podmienky, či ponuku drezov a rôznych typov batérií,“ informoval Kukla.

V súčasnej dobe navyše plánované kuchyne podliehajú akciovému zvýhodneniu. Pri príležitosti otvorenia predajní sú ponúkané so zľavou 40 percent. Dodanie je až priamo k zákazníkovi, vrátane zostavenia, uvedenia do chodu a záruky na inštaláciu.