Atény hlásia najvyššiu nezamestnanosť

ATÉNY 6. júna (WEBNOVINY) – Miera nezamestnanosti v Grécku v marci stúpla na 26,8 % z nadol revidovanej februárovej úrovne 26,7 %.

Vo štvrtok o tom informoval grécky štatistický úrad ELSTAT. Je to najvyššia úroveň od roku 2006, keď začal štatistický úrad v krajine tieto údaje evidovať.

Je to zároveň viac ako dvojnásobne vyššia úroveň oproti priemeru celej eurozóny. Miera nezamestnanosti v eurozóne dosiahla v apríli 12,2 %.

Obavy, že by Grécko mohlo opustiť eurozónu, sú v súčasnosti vzdialené, avšak ekonomika krajiny sa bude tento rok nachádzať v recesii už šiesty rok po sebe a nezamestnanosť ďalej vzrastie.

V máji o tom informovala tamojšia centrálna banka. Očakáva, že hrubý domáci produkt (HDP) Grécka oslabí tento rok o 4,6 %, čo je o niečo viac, než uvádzala v poslednej prognóze na úrovni 4,5 %.

Miera nezamestnanosti dosiahne svoj vrchol na úrovni okolo 28 % a postupne v roku 2015 začne klesať, uvádza ďalej centrálna banka.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...