Atény predstavili zákon, ktorý má obnoviť dôveru veriteľov

ATÉNY 10. júla (WEBNOVINY) – Grécka vláda v utorok večer predstavila návrh zákona, ktorý by mal krajine pomôcť splniť podmienky medzinárodných veriteľov na uvoľnenie ďalšej splátky finančnej pomoci.

„Naším cieľom je, aby sa o návrhu v parlamente hlasovalo do 19. júla. Predpokladáme jeho schválenie, keďže máme potrebnú väčšinu,“ povedal agentúre Reuters jeden z predstaviteľov gréckeho ministerstva financií.

Medzi opatreniami, ktoré návrh obsahuje, je aj znižovanie počtov zamestnancov školských stráží, mestských policajných zborov a ďalších štátnych úradníkov, kvôli ktorému zamestnanci štátu tento týždeň vyšli do ulíc.

Zákon tiež potenciálne zavádza daň z luxusu, ktorá by sa vyberala za domy s bazénmi a od majiteľov superluxusných áut, a ktorá by mala štátu priniesť 100 mil. eur ročne.

Atény si v pondelok zabezpečili pokračovanie medzinárodnej finančnej pomoci, veritelia krajiny jej ďalšie vyplácanie však podmienili realizáciou nepopulárnych reforiem, vrátane prepúšťania vo verejnom sektore a modernizácie daňových prepisov. Schválenie navrhovaného zákona by pre veriteľov mohlo byť dôkazom toho, že to Grécko s reformami myslí vážne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...