Audítori vraj majú na svedomí krach banky v USA

WASHINGTON 10. januára (WEBNOVINY) – Americká Komisia pre cenné papiere (SEC) v stredu obvinila dvoch audítorov konzultačnej spoločnosti KPMG zo zanedbania profesionálnych štandardov pri audite jednej z bánk, ktoré skrachovali počas finančnej krízy.

Partner KPMG John Aesoph a vedúci manažér spoločnosti Darren Bennett sa podľa SEC pri audite banky TierOne Bank so sídlom v Nebraske spoliehali na neaktuálne údaje od vedenia firmy.

To viedlo k nadhodnoteniu ceny nehnuteľností, ktoré slúžili banke ako zábezpeka za problémové úvery. V prípade, že súd uzná argumenty SEC, hrozí audítorom pokuta alebo odobratie licencie.

Banka TierOne so sídlom v štáte Nebraska spravovala aktíva v objeme zhruba 2,8 mld. USD. Spoločnosť v rokoch 2008 a 2009 zatajila straty rádovo v miliónoch USD a federálne regulačné úrady banku v júni 2010 zatvorili. V septembri SEC obvinila troch bývalých manažérov banky zo zatajovania strát.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...