Auportal.sk: Šetríte si na horšie časy alebo na dôchodok?

19.4.2012

BRATISLAVA 19. apríla (WBN/PR) – Keby si Váš starý otec v roku 1920 svoje úspory starostlivo rozložil na dve polovice a zakopal na záhrade 2 truhličky – v jednej by bola uložená polovica v bankovkách a v druhej polovica v zlatých tehličkách, ktorú by ste si dnes chceli vykopať?

Ak nie ste numizmatik a z pragmatických dôvodov ste sa rozhodli pre truhličku starého otca so zlatom, je tento článok pre Vás.

3 hlavné argumenty pre kúpu fyzického zlata:

1. Poistite si infláciu meny

2. Centrálne banky rozvojových krajín diverzifikujú rastúce devízové rezervy nákupom zlata, čím sa zvyšuje dopyt (medziročne navýšili nákup viac ako 5-násobne)

3. Výrazný nárast dopytu po zlate v Indii a najmä Číne.

Svetová ekonomika je stále krehká.
– Situácia v globálnej ekonomike zostáva i napriek náznakom zlepšovania v eurozóne a spevneniu hospodárskeho rastu v USA naďalej „veľmi krehká“. Vyhlásila to šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová.
– Vyspelé krajiny vyzvala, aby využili nástroje monetárnej politiky na podporu hospodárskeho rastu, keďže v ich ekonomikách sa neprejavujú reálne inflačné riziká. Lagardeová tiež privítala rozhodnutie eurozóny o posilnení svojich záchranných fondov na 700 mld. eur.
– „Patrí sa priznať, že situácia vyzerá o niečo lepšie než pred niekoľkými mesiacmi, “ povedala šéfka MMF na konferencii vo Washingtone. „Zotavenie je stále veľmi krehké. Finančný systém v Európe je naďalej pod veľkým tlakom… Nemali by sme prepadnúť falošnému pocitu bezpečia, “ varovala Lagardeová.
– Spojené štáty šéfka MMF vyzvala, aby riešili situáciu so svojim vysokým verejným dlhom, ktorý prevyšuje hranicu 100 % hrubého domáceho produktu. Najväčšia svetová ekonomika by sa podľa nej mala zamerať na obmedzenie rastu sociálnych výdavkov a zvyšovanie rozpočtových príjmov.

Kostlivci v skrini.
– Po zažehnaní akútnej hrozby v podobe Grécka sa natíska otázka, kto bude ďalší?

Hyperinflácia?
– Euru i doláru predpovedá americký finančník James Turk kolaps. Zlato sa napokon opäť presadí.
– Podľa Detleva Schlichtera, žijeme posledných štyridsať rokov v celosvetovom monetárnom systéme nekrytých papierových peňazí, aký v dejinách nemá obdoby. V priebehu histórie všetky ojedinelé a lokálne experimenty s čisto papierovými peniazmi zlyhali. Buď ich kvôli negatívnym dopadom na ekonomiku dobrovoľne opustili samotné vlády – navrátiac sa k zlatu a striebru – alebo došlo k úplnému rozvratu meny a k hyperinflácií.

Na záver sme sa opýtali Ing. Michaely Poláčkovej, riaditeľky spoločnosti Auportal.sk, ktorý typ investovania do drahých kovov považuje za najbezpečnejší?

Jednoznačne odporúčam nákup fyzického zlata a striebra. My dokonca ponúkame našim zákazníkom spätný odkup, čím eliminujeme riziko výkupu/likvidity. Znamená to, že v prípade potreby má zákazník zamenené investície do fyzického zlata či striebra späť na peniaze, a to do niekoľkých dní, najneskôr do týždňa. Na rozdiel od investície do nákupu fyzického zlata je nespochybniteľnou nevýhodou investície do akcií riziko krachu emitenta. Druhým rizikom je otázka dôvery – je cenný papier krytý reálnym drahým kovom? Kde je uskladnený? Tieto otázky si pri nákupe fyzického zlata či striebra nekladiete. Navyše kedykoľvek si viete dať spraviť ster na puncovom úrade a fyzický kov viete zobchodovať prakticky kdekoľvek na svete. Nespornou výhodou investovania do fyzického zlata je i jeho oslobodenie od DPH.

Ponuku nájdete na www.auportal.sk

Termín osobného odberu je nutné si dohodnúť vopred telefonicky +421 2 21 200 210 alebo emailom info@auportal.sk