Autá v Nemecku nejdú na odbyt, trh kopíruje zvyšok Európy

FRANKFURT 3. januára (WEBNOVINY) – Predaj áut v Nemecku oslabil v minulom roku o 2,9 % na 3,08 mil. kusov, čo predstavuje najnižšiu úroveň za posledné dva roky.

Tento trend je tak v súlade s vývojom na iných kľúčových európskych trhoch. Nemecké združenie dovozcov automobilov (VDIK) vo štvrtok ďalej informovalo, že registrácia nových áut v krajine v poslednom mesiaci minulého roka klesla o 16 % na 204 tisíc.

„Ak sa ekonomická situácia stabilizuje a súčasná spotreba sa rozšíri aj na automobilový trh, VDIK verí, že v Nemecku sa v tomto roku opäť zaregistruje viac než 3 mil. áut,“ povedal prezident VDIK Volker Lange.

Nemecku sa vďaka odolnému trhu práce a vyššej spotrebiteľskej dôvere darilo odolávať dlhovej kríze v eurozóne, zatiaľ čo automobilové trhy v krajinách južnej Európy pociťujú dopady úsporných opatrení a vysokej nezamestnanosti.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...