Automobilka Kia preruší výrobu v Georgii

SOUL 19. marca (WEBNOVINY) – Juhokórejský výrobca automobilov Kia pozastaví v pondelok a v utorok výrobu vo svojom závode v americkej Georgii.

Dôvodom je požiar, ktorý vypukol v dodávateľskej spoločnosti vyrábajúcej autodiely. Samotná spoločnosť Kia však dôvody odstávky výroby nekomentovala.

Prostredníctvom svojho hovorcu ale informovala, že dopad na množstvo predaných vozidiel bude minimálny, keďže závod má zásoby vozidiel na takmer dva mesiace. Obnovenie výroby je naplánované na stredu 21. marca o 11:30 CET, uvádza sa v stanovisku spoločnosti.

Na Slovensku pôsobí Kia prostredníctvom Kia Motors Slovakia, ktorá je jej prvým výrobným závodom v Európe. Vybudovali ho v rokoch 2004 až 2006.

Výroba automobilov a motorov pre osobné automobily začala v decembri 2006. Kia Motors Slovakia vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách, ako aj športovo-úžitkový model Kia Sportage a rodinné MPV Kia Venga.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...