Automobilka Opel poprela, že prepustí tretinu zamestnancov

27.8.2012

FRANKFURT 27. augusta (WEBNOVINY) – Nemecká automobilka Opel, ktorá je dcérou amerického koncernu General Motors, bude možno musieť prepustiť takmer tretinu zamestnancov v Nemecku.

Informovali o tom počas víkendu nemecké noviny Bild s odvolaním sa na nemenovaný zdroj. Automobilka však správu poprela.

Podľa nemenovaného zdroja Opel sa mal so svojom materskou spoločnosťou General Motors dohodnúť na postupnej stratégii, ktorá začína skresaním pracovnej doby niekoľko tisíc pracovníkov. Tento krok automobilka ohlásila skoršie minulý týždeň.

Denník Bild ďalej informoval, že GM stanovil podniku Opel jasný cieľ zrušiť 30 % pracovných pozícií. Prezident GM pre Európu Steve Girsky však správu poprel. „Taká stratégia neexistuje. Nie je pravda, že Opel plánuje také rušenie pozícií v Nemecku,“ povedal Girsky. Opel v reakcii na správu uviedol: „Vyhlásenie, že Opel chce zrušiť každé tretie pracovné miesto je nepravdivé. Je to nezodpovedné voči našim zákazníkom, obchodníkom a voči približne 40 tis. zamestnancom. Článok denníka Bild poškodzuje našu značku a ohrozuje naše podnikanie,“ tvrdí automobilka.

Opel sa skoršie minulý týždeň s odbormi dohodol na zastavení produkcie medzi septembrom až koncom roka na 20 dní v jeho hlavnej nemeckej továrni v Rüsselsheime a v závode na výrobu komponentov v meste Kaiserslautern.