Automobilke Volvo sa darí, preinvestuje 11 miliárd dolárov

FRANKFURT 5. apríla (WEBNOVINY) – Švédsky výrobca automobilov spoločnosť Volvo, ktorú vlastní čínska spoločnosť Zhejiang Geely Holding Group, plánuje počas niekoľkých nasledujúcich rokov investovať 11 miliárd USD do vývoja nových produktov a závodov.

Vo štvrtok o tom informoval hovorca spoločnosti Per-Ake Froberg. Nemecký týždenník Wirtschaftswoche už skôr zverejnil informáciu, že spoločnosť Geely pripravuje investíciu, Froberg však uviedol, že investovať bude samotné Volvo. „Nie je to spoločnosť Geely, ktorá preinvestuje 11 miliárd USD,“ povedal.

Päťročný investičný plán v hodnote 10 až 11 miliárd USD zahŕňa vytvorenie nových produktov a tovární v Číne, povedal v rozhovore pre agentúru Reuters z februára minulého roka šéf spoločnosti Volvo Stefan Jacoby.

Spoločnosť tak podľa jeho slov chce do desiatich rokov zdvojnásobiť počet predaných vozidiel na 800-tisíc kusov. Podiel na trhu luxusných vozidiel v Číne chce švédska automobilka do roku 2015 zvýšiť na 20 percent.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...