Automobilový Detroit vyhlásil fiškálny núdzový stav

DETROIT 2. marca (WEBNOVINY) – Guvernér amerického štátu Michigan Rick Snyder v piatok uskutočnil ďalšie kroky, ktorých výsledkom môže byť vyhlásenie platobnej neschopnosti v meste Detroit.

Toto sídlo amerického automobilového priemyslu sa pritom zmieta v problémoch už niekoľko posledných rokov.

Snyder teraz v meste vyhlásil takzvaný fiškálny núdzový stav, čo prakticky znamená, že štát Michigan bude môcť kontrolovať mestský rozpočet.

Detroit zažíva v posledných desaťročiach najväčší pokles populácie spomedzi všetkých väčších miest v USA. Kedysi piata najľudnatejšia americká metropola má v súčasnosti len 700-tisíc obyvateľov. To ju dnes radí až na 18. miesto v rámci celých Spojených štátov.

Mestský dlh Detroitu sa pohybuje na úrovni hrozivých 14 miliárd dolárov a radnica plánuje s tohtoročným plánovaným deficitom štátneho rozpočtu vo výške 100 miliónov dolárov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...