Babráci zo Smeru nevedia kradnúť dôchodky, tvrdí V. Novotný

BRATISLAVA 3. augusta (SITA) – Pri návrhu novely zákona o sociálnom poistení podľa poslankyne Národnej rady SR Lucie Žitňanskej (SDKÚ-DS) nie sú splnené podmienky na skrátené legislatívne konanie.

Upozornila na to, že väčšina ustanovení navrhovanej novely zákona má byť účinná od 1. januára 2013, od 1. januára 2014 alebo od 1. januára 2016.

„Neviem si predstaviť dôvod, pre ktorý by tieto ustanovenia zákona museli byť teraz prerokované skrátene,“ povedala.

Smer podľa nej prekračuje hranice v domnienke, že môže všetko. „Zákon stojí nad 83 hlasmi,“ zdôraznila. Podľa Žitňanskej pri rokovaní o návrhu novely zákona vznikla situácia právne a politicky, aká v parlamente ešte nikdy nenastala.

„Sú to takí babráci, že ani dôchodky nevedia ukradnúť podľa rokovacieho poriadku,“ povedal na adresu poslancov za Smer poslanec Viliam Novotný (SDKÚ-DS). Poslanci otvorili 6. schôdzu Národnej rady SR a schválili jej 21-bodový program.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...