Banky na Slovensku opäť znižujú úroky na vkladoch

BRATISLAVA 13. augusta (WBN/PR) – Banky pokračujú v skresávaní úrokov na termínovaných vkladoch. BANKY.sk, špecializovaný portál zameraný na bankovníctvo, zisťoval, ktoré banky znížili úroky, aké sú aktuálne ponúkané úrokové sadzby a v ktorých bankách zarobíte najviac.

Prima banka pristúpila od začiatku augusta k ďalšiemu skresávaniu úrokov na eurových termínovaných vkladoch po necelých dvoch týždňoch.

Na konci júla banka upravila smerom dole úroky na vkladoch v eurách s dlhšími viazanosťami od roka vyššie. Tentoraz skresala výnosy pri všetkých viazanostiach. Najviac spadli úroky na polročnom vklade o štyri desatiny percenta z 1,20% na 0,80%. Ostatné úroky klesli o dve desatiny percenta.

Napriek zníženiu, zvýhodnené úroky na termínovaných vkladoch v Prima banke na dlhších viazanostiach patria medzi tie vyššie na bankovom trhu. Aktuálne úroky ktoré ponúka Prima banka si pozrite tu.

Top pať bánk s najvyššími úrokmi na ročných termínovaných vkladoch v eurách
Banka a názov vkladu ročný úrok J&T BANKA / Termínovaný vklad 2,20%* BKS bank / Termínovaný vklad2,00% / 2,10%**Prima banka / Termínovaný vklad1,00% / 2,00%***Privat banka / FIX konto2,00%OTP banka / Termínovaný vklad1,80%
*Minimálny vklad 3 000 € /10 000 €
** Minimálny vklad 3 000 €
*** Klient so zriadeným Osobným účtom získava zvýhodnenie úrokovej sadzby

Mierne znižovanie úrokov
Ďalšia banka s vyššími úrokmi na viazaných vkladoch BKS bank tiež po mesiaci pristúpila k znižovaniu úrokov. Na polročnom vklade klesol úrok vo vkladovom pásme od 3 do 10 tisíc eur z 1,30% na 1,20%.

Na ročnom vklade klesla pri tomto vkladovom pásme úroková sadzba z 2,15% na 2,00%. Pri uložení viac ako 10 tisíc eur na rok získate po novom iba 2,10% namiesto pôvodných 2,25%. Aktuálne úroky ktoré ponúka BKS bank si pozrite tu.

Na konci júla aj OTP banka mierne znížila úroky na dvojročných a trojročných vkladoch. Pri dvojročnej viazanosti klesli úroky z 2,10% na 2,00%. Na trojročnej úložke zarobíte po novom 2,10% namiesto 2,20%. Aj táto banka, aj napriek zníženiu patrí s úrokmi medzi špičku na Slovensku.

Slovenská sporiteľňa pridala v auguste nový lákavý úrok na ročnom vklade (vkladové pásmo od 500 eur) vo výške 3%, ale s podmienkou investovania dvojnásobnej sumy vkladu cez jej Asset management. Pri vkladovom pásme do 30 000 eur môžete na ročnom vklade zarobiť až 3,20%, ale tiež s podmienkou investovania v banke. Investovať však musíte najmenej 6 000 eur.

Napokon od začiatku augusta aj J&T BANKA znížila mierne úrok v termínovaných vkladoch na britských librách a švajčiarskych frankoch. Aktuálne úrokové sadzby, ktoré ponúka J&T BANKA si môžete pozrieť tu.

Výraznejšie skresávanie
Aj VÚB banka sa v auguste pridala k znižovaniu úrokov na vkladoch. Výnosy skresala pri viazanostiach od pol roka vyššie. Úroky spadli dosť výrazne. Na polročnom vklade zarobíte po novom iba 0,50% namiesto 1,10%. Na ročnom vklade klesol úrok z 1% na 0,60%. Aktuálne úrokové sadzby, ktoré ponúka VÚB si môžete pozrieť tu.

Táto banka znížila úroky aj na trojročnom Flexivklade z 0,90% na 0,60% a na Flexivklade Extra z 1,10% na 0,70%.

mBank tiež skresala svoje úroky na sporiacom účte eMAX plus z 1,20% na 0,90%. Na šesťmesačnom termínovanom vklade znížila úrok z 0,90% na 0,70% a na ročnej úložke zarobíte v tejto banke po novom už len 1,00% namiesto 1,10%.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...