Banky v EÚ navýšili kapitál o miliardy eur

BRUSEL 10. júla (WEBNOVINY) – Európske banky v zásade získali potrebných 114,7 mld. eur, o ktoré mali navýšiť svoj kapitál na základe stresových testov vo finančnom sektore Európskej únie.

Informovala o tom agentúra Reuters, pričom sa odvolávala na predbežné výsledky testov.

Dokument, ktorý získala agentúra Reuters, slúži aj ako podklad pre utorňajšiu schôdzku ministrov financií EÚ v Bruseli. S jeho oficiálnym zverejnením sa počíta v stredu.

Potrebný kapitál vo veľkej miere bankám poskytli súkromní investori a v nevyhnutných prípadoch sa aktivovala pomoc z verejných zdrojov, citovala agentúra z dokumentu.

Podľa dokumentu banky v niektorých krajinách pokračujú v náprave svojich bilancií aj nad rámec stresových testov. Podrobné výsledky stresových testov má zverejniť Európsky úrad pre bankový dohľad (EBA) v septembri, informovala agentúra Reuters.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...