Bavorský minister už vidí Grécko mimo eurozóny

BERLÍN 5. augusta (WEBNOVINY) – Grécko by do konca roka malo odísť zo spoločnej menovej únie a nemalo by už dostávať žiadnu pomoc.

Myslí si to minister financií nemeckej spolkovej krajiny Bavorsko Markus Söder, jeden z lídrov Kresťansko-sociálnej únie (CSU), ktorá sesterskou stranou Kresťansko-demokratickej únie Nemecka (CDU) kancelárky Angely Merkelovej.

„Euro je správnou a dôležitou vecou. No keď krajina ako Grécko nedokáže splácať svoje dlhy, musí odísť z eurozóny. Tak, ako to vidím ja, Grécko by malo odísť do konca roka. Akákoľvek ďalšia pomoc, akékoľvek zjemňovanie podmienok pomoci by bolo zlou cestou,“ povedal Söder v rozhovore pre nedeľňajšie vydanie denníka Bild.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...