Benefity v práci dostávajú dve tretiny zamestnancov

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – Aspoň jeden z nefinančných benefitov k svojej výplate dostávajú na Slovensku dvaja z troch zamestnancov.

Vyplýva to z prieskumu portálu Platy.sk. Najčastejšie poskytovaný benefit, ako kávu, čaj či minerálky na pracovisku dostáva približne každý piaty zamestnanec.

Jeden z piatich zamestnancov dostáva tiež vzdelávanie a má možnosť pracovať v čase, kedy si zvolí.

Žiaden benefit v prvom polroku tohto roka nedostalo 31 % ľudí, ktorí sa do prieskumu zapojili.

„Nápoje na pracovisku zadarmo majú najmä zamestnanci pracujúci v kanceláriách. Najčastejšie totiž benefit nápoje na pracovisku majú k dispozícii ľudia vo firmách z informačných technológií a telekomunikácií, z firiem, ktoré pôsobia v oblasti práva a ostatných službách,“ povedal projektový manažér prieskumu Platy.sk Miroslav Dravecký.

Najštedrejšie k svojim zamestnancom sú centrá zdieľaných služieb, kde žiaden benefit nemá len 8 % zamestnancov. Štedro odmeňovaní sú tiež ľudia vo firmách z telekomunikácií a bankovníctva. Naopak, žiadny benefit nemá približne polovica ľudí, ktorí pracujú v odvetví sociálnej starostlivosti, spracovaní dreva, či v textilnej výrobe.

Najviac zamestnancov dostáva dni dovolenky nad rámec zákona v prípade, že pracuje v štátnej správe. Na flexibilný pracovný čas môžu najčastejšie pracovať ľudia z firiem v informačných technológiách a mobilný telefón aj na súkromné účely môžu najčastejšie používať zamestnanci pracujúci v telekomunikáciách. Ako svoj benefit označili príspevok na bývanie ľudia, ktorí pracujú pre hotely, penzióny a ubytovne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...