Benzíny na Slovensku sú o osem centov lacnejšie ako v Únii

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) – Pohonné látky v krajinách Európskej únie opäť zlacneli. Pokles cien sa týka najmä benzínov, ktoré zlacneli v 20 štátoch, stúpli v piatich štátoch.

Cena nafty klesla v 18 krajinách, v piatich zdražela. Informoval o tom Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk.

Benzíny najviac zlacneli v Belgicku o 0,044 eur na liter a v Rumunsku o 0,033 eur na liter. Najvýraznejší nárast cien benzínov únia zaznamenala v Írsku o 0,014 eur na liter a v Litve o 0,008 eur na liter.

Cena nafty najvýraznejšie poklesla v Belgicku o 0,065 eur na liter a v Rumunsku o 0,018 eur na liter. Zdraženie nafty najzreteľnejšie pocítili zase v Írsku o 0,026 eur na liter a v Nemecku o 0,021 eur na liter.

Cena LPG najviac poklesla v Luxembursku o 0,026 eur na liter a v Slovinsku o 0,019 eur na liter. Zdraženie LPG eviduje EÚ len v jednej krajine, a to v Lotyšsku o 0,008 eur na liter.

Slovensko si i naďalej drží v rebríčku najnižších cien benzínov v krajinách EÚ 14. miesto. V rebríčku najnižších cien nafty je na 18. priečke. „Benzíny na Slovensku sú oproti priemeru únie lacnejšie o 8 centov za liter. Priemerná cena nafty v únii je v porovnaní s našou krajinou vyššia o 4,5 centu za liter,“ dodal Novotný.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...