Bez práce je menej ľudí, nezamestnanosť klesla

BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) – Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v apríli medzimesačne klesla o 0,29 percentuálneho bodu na 13,40 %.

Ako ďalej informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR), medziročne sa miera evidovanej nezamestnanosti minulý mesiac zvýšila o 0,46 percentuálneho bodu.

Počet uchádzačov o zamestnanie schopných ihneď nastúpiť do práce dosiahol na konci apríla 362 180 osôb. Medzimesačne sa tak znížil o 7 665 osôb a medziročne vzrástol o 16 877 osôb.

Vo všetkých krajoch, s výnimkou Prešovského kraja (nárast o 0,13 percenta), miera nezamestnanosti medzimesačne klesla, najvýraznejšie o 0,46 percenta v Košickom kraji. Z regionálneho pohľadu v sledovanom mesiaci najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zaznamenal Banskobystrický kraj (19,49 percenta), nadpriemernú úroveň miery nezamestnanosti dosiahol Prešovský kraj s 19,35 percenta a Košický kraj s 18,65 percenta.

„Na základe očakávaného pôsobenia rozhodujúcich faktorov ovplyvňujúcich vývoj miery evidovanej nezamestnanosti na jednotlivých regionálnych trhoch práce možno v máji 2012 očakávať stabilizáciu, prípadne mierny nárast miery evidovanej nezamestnanosti. Pokles miery evidovanej nezamestnanosti je očakávaný v 34 okresoch, nárast miery evidovanej nezamestnanosti je očakávaný v 45 okresoch,“ uviedlo ústredie práce.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...