BMW očakáva nestabilitu na trhoch ďalších päť rokov

ŽENEVA 5. marca (WEBNOVINY) – Nemecký výrobca luxusných automobilov, spoločnosť BMW, predpokladá, že automobilový trh v Európe bude nestabilný najmenej ďalších päť rokov.

Dôvodom je neistota, ktorú vyvoláva dlhová kríza v eurozóne. V utorok to vyhlásil šéf spoločnosti BMW Norbert Reithofer na výstave v Ženeve.

„Veríme, že zásadné problémy v Európe, ktoré sú spojené prevažne z dlhmi, budú pretrvávať minimálne ďalších päť rokov,“ povedal Reithofer.

Zároveň dodal, že spoločnosť bude pozorne sledovať svoje produkčné možnosti v Rusku. O tejto veci podľa jeho slov spoločnosť BMW rozhodne počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

Počet predaných automobilov skupiny BMW, do ktorej patria značky BMW, Mini a Rolls-Royce, v januári medziročne stúpol o 9,9 % na 123 276 vozidiel. Skupina tak zaznamenala rekord za mesiac január. Motorom rastu bol čínsky trh, kde predaj automobilov značiek BMW, Mini a Rolls-Royce minulý mesiac medziročne stúpol o 14,7 % na 30 397 automobilov.

Predaj automobilov značky BMW celosvetovo v medziročnom porovnaní vzrástol v januári o 11,5 %, kým počet predaných áut Mini medziročne stúpol o 0,6 %. Pre obidve značky je to historicky najlepší januárový výsledok.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...