BMW sťahuje na opravu od zákazníkov viac ako milión áut

FRANKFURT 27. marca (WEBNOVINY) – Nemecká automobilka BMW, ktorá je najväčším výrobcom luxusných áut na svete, sťahuje zhruba 1,3 mil. vozidiel pre možný problém s izoláciou kábla batérie v kufri vozidla.

Sťahovanie sa týka vozidiel vyrobených v rokoch 2003 až 2010.

„Výsledkom môže byť nefunkčnosť elektrického systému, problémy so štartovaním a v niektorých prípadoch môže nastať prepálenie kábla alebo požiar,“ uviedla firma v pondelok.

Dodala však, že nemá nijaké informácie o nehodách alebo zraneniach ľudí pre tento problém.

Hovorca BMW konštatoval, že v doteraz prekontrolovaných vozidlách sa problém zistil v menej ako v jednom percente prípadov. Poznamenal, že nikto pre tento problém nezaznamenal požiar.

Firma majiteľom áut, ktorých sa inšpekcia týka, napísala listy. Oprava trvá zhruba 30 minút až hodinu a je zdarma. Sťahuje sa približne 368 tis. áut v USA, zhruba 293 tis. vozidiel v Nemecku, 109 tis. vo Veľkej Británii a približne 102 tis. áut v Číne, uviedla automobilka.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...