Bratislava má po rokoch letecké spojenie s Kyjevom

BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) – Bratislava má po siedmich rokoch opäť priame letecké spojenie s Kyjevom.

Ukrajinská letecká spoločnosť Air Onix začala v piatok prevádzkovať pravidelnú linku medzi metropolami oboch susedných štátov. Prvé lietadlo z Kyjeva pristálo na bratislavskom letisku predpoludním.

Ukrajinské aerolínie budú lety zabezpečovať štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a nedeľu lietadlom Boeing 737-500 z kyjevského letiska Žuljany, menšieho z dvoch letísk v hlavnom meste Ukrajiny. Spoločnosť AirOnix si vybrala Bratislavu za svoju prvú cieľovú zahraničnú destináciu v rámci Európskej únie. S predajom leteniek na novú linku Kyjev – Bratislava začala 16. januára.

Air Onix vznikla v roku 2007, hlavné sídlo má v administratívnom centre polostrova Krym v Simferopole a základňu má aj v Kyjeve.

Prvý let na pravidelnej linke zo Simferpoľa do Kyjeva aerolínie podľa svojho portálu uskutočnili v apríli minulého roka, neskôr začali lietať zo Simferopoľa aj do Ľvova, Moskvy, Petrohradu, Istanbulu a Tel-Avivu. Vykonávajú aj nepravidelné chartrové lety zo Simferopoľa napríklad do Antalye, Burgasu a Tivatu.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. vznikla v apríli 2004, má základné imanie 292,428 mil. eur. História najväčšieho slovenského letiska siaha do roku 1946. Letisková spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, keď Fond národného majetku spravuje 50,30 % akcií a ministerstvo dopravy 49,70 % akcií.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...