Bratislavská burza posilnila o takmer štyri a pol bodu

BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Akciový index Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) v uplynulom skrátenom týždni posilnil o 4,41 bodu na 194,67 bodu.

Z titulov tvoriacich bázu indexu najvýraznejšie v medzitýždennom porovnaní vzrástla cena akcií rafinérie Slovnaft, a to o 13,33 % na 34 eur.

Nárast hodnoty o 1,9 % na 24 eur v 18. tohtoročnom týždni vykázali aj akcie spoločnosti Biotika. Cena akcií VÚB banky na druhej strane oslabila o 1,54 % na 64 eur a o 0,09 % na 11,68 eura klesla aj cena akcií spoločnosti Best Hotel Properties. Akcie SES Tlmače v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stagnovali na cene 3,5 eura, akcie OTP Banky Slovensko zotrvali na úrovni dve eurá a na nezmenenej hodnote 43,2 eura stagnovala aj cena akcií spoločnosti Tatry mountain resorts.

Slovenský akciový index SAX v úvode uplynulého týždňa posilnil o 3,59 bodu. V ďalší obchodný deň, v stredu, stratil 0,33 bodu a vo štvrtok opäť posilnil o 0,07 bodu. V závere týždňa si akciový index bratislavskej burzy pripísal ďalších 1,08 bodu a týždeň tak uzatváral s hodnotou 194,67 bodu.

Celkový objem obchodov na Burze cenných papierov v Bratislave v 18. týždni dosiahol počas štyroch obchodných dní 76,8 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovali 2,3 mil. eur, pričom na obchody s akciami pripadlo 907 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 50 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 2 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 1,9 mil. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...