Bratislavská Mlynská dolina bude mať novú rezidenčnú štvrť

12.9.2012

BRATISLAVA 12. septembra (WBN/PR) – V bratislavskej Mlynskej doline onedlho vyrastie nová rezidenčná štvrť. Projekt s pracovným názvom Cubicon III pochádza z dielne francúzskej spoločnosti JF Hamilton Group a počíta s výstavbou 377 bytov a 455 parkovacími miestami. Nadviaže tak na bytový komplex a obchodnú galériu Cubicon. Nové bytové domy postaví JF Hamilton Group na pozemku bývalej časti areálu RTVS, vyrastie tam 6 – 7 bytových objektov. Benefitom pre budúcich vlastníkov či nájomcov bytov bude kontakt s prírodou, tiché prostredie, občianska vybavenosť či blízkosť centra mesta.

„ Začiatok výstavby plánujeme v októbri tohto roku, realizácia celého projektu bude trvať približne 18 mesiacov“, hovorí mediálna zástupkyňa Hamilton Group Ivana Havranová. V prvej etape výstavby sa postavia tri objekty so 126 bytmi. Najviac bude trojizbových s výmerou 63m2. Štvorizbových s výmerou 79 m2 sa postaví 17 a najmenej bude dvojizbových bytov s výmerou 50m2. „ V súčasnosti nie sú ceny ešte presne stanovené“, tvrdí Ivana Havranová. Na prízemí bytových domov sa počíta aj s výstavbou obchodných a administratívnych priestorov, v jednom z nich sa napríklad plánuje medzinárodná materská škôlka. „ V súčasnosti máme k dispozícii všetky potrebné povolenia, musíme ešte vybrať generálneho dodávateľa“, spresnila Ivana Havranová.

Skupina JF Hamilton Group odkúpila v roku 2011 všetky slovenské aktíva od českej developerskej spoločnosti Sekyra Group. Medzi ne patria napríklad obchodná galéria a rezidencia Cubicon, areál Cvernovky na Páričkovej ulici, pozemky v Mlynskej doline a na Starohorskej ulici v centre Bratislavy.