Bratislavské letisko čaká finančná disciplína a plno výziev

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – Pre najväčšie slovenské letisko v Bratislave bude rok 2013 plný výziev.

Pre nižšiu kúpyschopnosť v regióne možno podľa výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. Maroša Jančulu predpokladať presun preferencií potenciálnych klientov od klasických prepravcov smerom k nízkonákladovým.

„Mojim osobným cieľom je, aby tento rok bol opäť o kúsok lepší ako minulý rok,“ informoval agentúru SITA Jančula. Bratislavské letisko chce podľa jeho riaditeľa urobiť všetko pre to, aby dokázalo udržať pozíciu stabilného zamestnávateľa a zvýšilo hodnotu spoločnosti najmä jej ďalším finančným ozdravovaním a obnovením rastu prevádzkových ukazovateľov.

Obrazom: Letisko v roku 2012 dostavalo nový terminál

„Vzhľadom na pomerne výrazné úverové zadlženie letiskovej spoločnosti z dôvodu zabezpečenia financovania stavby nového terminálu bude potrebné dodržiavať veľmi prísnu finančnú disciplínu na všetkých úrovniach riadenia spoločnosti,“ dodal šéf letiska v Bratislave.

Z pohľadu obchodných aktivít letiska Jančula verí, že atraktivita ich motivačného programu, aktívne oslovovanie potenciálnych prepravcov nielen na medzinárodných odborných fórach, ale aj prostredníctvom osobných návštev prispejú k posilneniu pozície letiska na trhu a vytvoreniu nielen nákladovo, ale aj produktovo atraktívnej alternatívy v regióne.

Obrazom: Letisko M.R. Štefánika

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,428 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, keď Fond národného majetku spravuje 50,30 % akcií a ministerstvo dopravy 49,70 % akcií.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...