Británia má najnižšiu infláciu za uplynulý rok

LONDÝN 20. marca (WEBNOVINY) – Inflácia vo Veľkej Británii vo februári klesla na 3,4 % z januárových 3,6 %, čo je najnižšia úroveň za viac ako rok.

Informoval o tom v utorok štatistický úrad krajiny. Zároveň uviedol, že infláciu nadol stlačil pokles cien bývania, elektriny, rekreácie a kultúry.

Pokles inflácie však bol menší, ako očakávali analytici, ktorí predpovedali, že sa zníži až na 3,3 %. Inflácia v krajine kulminovala na trojročnom maxime 5,2 % v septembri minulého roka.

Znakom toho, že aj základné inflačné tlaky v Británii oslabujú, je to, že jadrová inflácia nezahŕňajúca volatilné ceny potravín a energií, klesla na 2,4 %, čiže najnižšie od novembra 2009. Britská centrálna banka prognózuje, že inflácia v krajine sa pod želanú úroveň 2 % dostane do konca tohto roka.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...