Británia ostane bez nových jadrových elektrární

LONDÝN 29. marca (WEBNOVINY) – Nemecké energetické podniky E.ON a RWE upustili od plánovanej výstavby nových jadrových elektrární vo Veľkej Británii.

Firmy vo štvrtok potvrdili, že pre spoločný podnik s názvom Horizon budú hľadať nových investorov. „RWE a E.ON nebudú rozvíjať nové projekty v oblasti jadrovej energetiky vo Veľkej Británii prostredníctvom spoločného podniku Horizon,“ uviedli firmy vo vyhlásení.

E.ON a RWE plánovali vo Veľkej Británii postaviť do roku 2025 nové jadrové elektrárne s inštalovaným výkonom 6000 megawattov. K stiahnutiu investície v objeme 15 miliárd GBP podľa vyhlásenia firiem prispeli obavy z vysokých nákladov, ako aj straty, ktoré im spôsobilo rozhodnutie Nemecka o postupnom odklone od jadrovej energie.

Britské ministerstvo energetiky tvrdí, že naďalej eviduje záujem investorov o účasť na projektoch v oblasti jadrovej energetiky. Plány na vybudovanie novej jadrovej elektrárne, na ktorých sa podieľa francúzsky energetický koncern EDF v spolupráci s britským podnikom Centrica, zostávajú v platnosti, spresnil minister energetiky Charles Hendry.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...