Britská banka vraj tajne obchodovala s Iránom

NEW YORK 7. augusta (WEBNOVINY) – Newyorský finančný dohľad DFS obvinil britskú banku Standard Chartered zo zatajovania transakcií s Iránom vo výške 250 mld. USD.

Britská banka podľa DFS zatajila 60 tisíc transakcií s iránskou vládou, ktorá je predmetom sankcií USA pre jej sporný jadrový program.

Banka mala na transakciách zarobiť počas posledných takmer desiatich rokov stovky miliárd dolárov. Banka vystavila celý americký bankový systém teroristom, uvádza DFS. Standard Chartered obvinenie odmieta.

Trhová hodnota banky sa od zverejnenia správy znížila o 16 mld. USD. Hodnota akcií banky sa do 11:20 GMT prepadla o 23,5 % na trojročné minimum a ich strata sa od prepuknutia škandálu pred skončením pondelňajšieho obchodovania vyšplhala na 30 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...