Britská libra v stredu posilnila voči doláru aj euru

LONDÝN 12. februára (WEBNOVINY) – Libra v stredu posilnila voči doláru na dvojtýždňové maximum po tom, čo britská centrálna banka (BoE) zlepšila prognózu hospodárskeho rastu a naznačila, že v druhom polroku budúceho roka zvýši úrokové sadzby. Týmto krokom by sa BoE stala prvou spomedzi popredných svetových centrálnych bánk, ktorá po kríze sprísni menovú politiku.

Euro poškodili slabé údaje z ekonomiky a vyjadrenie člena Rady guvernérov Európskej centrálnej banky Benoita Coeura, podľa ktorého inštitúcia „veľmi seriózne“ zvažuje zavedenie negatívnej depozitnej sadzby.

Britská libra posilnila o 0,6 % na 1,6558 USD/GBP, čo bolo výrazne nad úrovňou 1,6480 USD/GBP, kde sa kurz nachádzal pred zverejnením správy centrálnej banky. Euro voči libre oslabilo o 0,35 % na 1,3595 EUR/GBP a oproti jenu o 0,7 % na 139,03 JPY/EUR.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...