Britské firmy sa zotavujú, ich finančná situácia sa zlepšuje

LONDÝN 15. júla (WEBNOVINY) – Počet britských firiem vo vážnych finančných ťažkostiach v druhom kvartáli klesol o 39 %. Informovala o tom v pondelok spoločnosť Begbies Traynor, ktorá sa špecializuje na reštrukturalizáciu firiem.

„Kritickým“ finančným problémom počas troch mesiacov do konca júna čelilo 3 001 spoločností, kým v rovnakom období vlaňajška to bolo 4 947 firiem.

Výsledky aktuálneho prieskumu naznačujú, že britská ekonomika zaznamenala na ceste k ozdraveniu „výrazný obrat“, tvrdí Begbies Traynor.

V prvom kvartáli sa počet britských firiem vo finančných ťažkostiach zmenšil o 9 % a pokles v druhom štvrťroku bol najvýraznejší od začiatku roka 2011.

Najviac sa zlepšila finančná situácia firiem v stavebníctve, odborných službách a vo finančných službách. Napriek zlepšeniu však existuje riziko, že veľký počet malých a stredných podnikov bude čeliť vážnym ťažkostiam práve v čase hospodárskeho zotavenia, upozorňuje Begbies Traynor.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...