Britský poslanec útočil na Izrael, za trest ho vylúčili

LONDÝN 19. júla (WEBNOVINY) – Britský vládny poslanec David Ward dostal vo štvrtok od straníckeho vedenia liberálnych demokratov trest v podobe dočasného vylúčenia zo strany.

Dôvodom sú jeho protiizraelské vyjadrenia zverejnené na internete. V nich okrem iných označil Izrael za apartheidový štát páchajúci zverstvá na Palestínčanoch.

Lídri strany vedenej podpredsedom vlády Nickom Cleggom sa zhodli, že Ward svojimi slovami spôsobil vážnu ujmu a za trest ho vylúčili.

Do septembra, kedy trest vyprší, tak bude nezávislým. „Mýlim sa, alebo mám pravdu? Sionisti nakoniec prehrávajú svoj boj – ako dlho ešte môže apartheidový štát Izrael vydržať?“ napísal v sobotu na Twitteri Ward, ktorý ešte začiatkom roka na svojej stránke vyjadril smútok zo „Židov, ktorí trpeli neuveriteľným spôsobom počas holokaustu, pričom niekoľko rokov po vyslobodení z táborov smrti dokážu páchať zverstvá na Palestínčanoch“. Ward sa za svoje vyjadrenia odmietol ospravedlniť.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...