Brusel musí kontrolovať rozpočty, žiada ECB

VIEDEŇ 10. mája (WEBNOVINY) – Krajiny, ktoré čerpajú pomoc zo záchranných úverových programov EÚ, by sa mali do istej miery vzdať suverenity pri tvorbe svojich rozpočtov v prospech EÚ.

Vo štvrtok to vyhlásil člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Ewald Nowotny. Konsolidačné programy by podľa jeho ďalších slov mali byť kombinované s opatreniami na zvýšenie ekonomického rastu.

Rakúsky guvernér ďalej poznamenal, že Grécko, Írsko a Portugalsko, teda krajiny, ktoré čerpajú pomoc, musia zostať na ceste, ktorou sa vydali.

„Nevidím inú spoľahlivú alternatívu voči procesom v rámci špeciálnych programov pomoci,“ povedal Nowotny. Zároveň varoval pred príliš ambicióznymi cieľmi úsporných programov, pretože ich revidovanie smerom nadol by podľa jeho slov mohlo negatívne ovplyvniť dôveru investorov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...