Brusel Slovensku pomôže s diaľnicou D3 pri Žiline

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – Zástupcovia Európskej únie ocenili kroky, ktoré Slovensko podniká pri príprave výstavby diaľničného ťahu D3 od Žiliny smerom na hranice s Poľskom a Českou republikou.

Podľa rezortu dopravy to vyplynulo z rokovania ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Počiatka s vrcholovými predstaviteľmi Eurokomisariátu pre regionálnu politiku a DG Regio vo štvrtok v Bruseli.

„Predstavitelia Európskej komisie prisľúbili Slovensku svoju plnú podporu pri spracovaní kľúčových dokumentov potrebných na výstavbu a prefinancovanie diaľnice D3 z európskych fondov,“ povedal po stretnutí Počiatek.

O budúcnosti spomínaného projektu, ktorý je veľmi dôležitý pre Slovensko aj Poľsko, slovenský minister dopravy rokoval s Hubertom Gambsom, šéfom kabinetu eurokomisára pre regionálnu politiku Johannesa Hahna. „Za veľmi dôležitý považujem aj dnešný sľub, že komisia bude veľmi rýchlo postupovať pri rozhodovaní o žiadostiach, ktoré dostane na stôl,“ dodal Počiatek.

Počiatek sa v Bruseli stretol aj s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom, ktorý prisľúbil svoju podporu pri presadzovaní infraštruktúrnych projektov zlepšujúcich dopravnú situáciu na Slovensku.

Okrem dopravných projektov diskutovali aj o pravidlách financovania alebo fázovania aj aktuálnej situácii na Slovensku a prijatých protipovodňových opatreniach.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...