Bundesbank schladila očakávania ďalších krokov ECB

FRANKFURT 27. júla (WEBNOVINY) – Nemecká centrálna banka (Bundesbank) schladila očakávania ďalších krokov, ktoré by mohla v boji proti dlhovej kríze podniknúť Európska centrálna banka (ECB).

Bundesbank v piatok zopakovala odmietavý postoj k programu nákupu dlhopisov (SMP), v rámci ktorého ECB získala vládne cenné papiere v objeme 210 mld. eur.

„Mechanizmus nákupu dlhopisov je problematický, pretože vedie k nesprávnym pohnútkam,“ uviedol pre agentúru Reuters hovorca banky.

Prezident ECB Mario Draghi vo štvrtok vyhlásil, že ECB urobí pre záchranu eura všetko, čo bude v jej silách.

Draghi tiež uviedol, že jej mandát banke umožňuje intervenovať na dlhopisových trhoch, pokiaľ neprimerane vysoké náklady na obsluhu verejných dlhov narušujú riadne fungovanie monetárnej politiky.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...