Bundesbank stiahne zo zahraničia časť zlatých rezerv

FRANKFURT 16. januára (WEBNOVINY) – Nemecká centrálna banka (Bundesbank) zo zahraničia postupne stiahne časť zlatých rezerv. Z New Yorku premiestni 300 ton zlata a ďalších 374 ton z Paríža.

Cieľom je do roku 2020 umiestniť polovicu zlatých rezerv krajiny vo vlastných trezoroch vo Frankfurte, uviedla banka vo vyhlásení.

Druhá polovica má zostať u partnerských centrálnych bánk v USA a vo Veľkej Británii, z toho 37 % v New Yorku a 13 % v Londýne.

Z Paríža naopak plánuje Bundesbank do roku 2020 všetko zlato stiahnuť. K 31. decembru 2011 mala nemecká centrálna banka k dispozícii zlaté rezervy v objeme 3 396 ton, z toho 31 % vo vlastných trezoroch. Nemecké zlaté rezervy majú podľa odhadov cenu 132,9 mld. eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...