Bundestag bude o pomoci Grécku hlasovať 27. februára

10.2.2012

BERLÍN 10. februára (WEBNOVINY) – Nemecký parlament bude koncom tohto mesiaca hlasovať o novom úverovom programe pre Grécko. Uviedol to v piatok vysoký predstaviteľ kresťanských demokratov (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej.

O ďalšom postupe v otázke podpory Grécka bude Bundestag hlasovať 27. februára, informoval Volker Kauder, šéf frakcie poslaneckej CDU v dolnej komore nemeckého parlamentu. O druhom programe finančnej pomoci pre Grécko predtým v piatok rokovala kancelárka Merkelová s lídrami parlamentných strán.

Ministri financií členských štátov eurozóny vo štvrtok vyzvali Grécko, aby do stredy budúceho týždňa pripravili ďalšie úsporné opatrenia, pokiaľ má krajina získať prístup k druhému balíku pomoci v objeme 130 mld. eur.

Grécky parlament musí na svojej nedeľňajšej schôdzi schváliť úsporný program, na ktorom sa predtým dohodla tamojšia vláda.

Atény musia ďalej do stredy budúceho týždňa určiť, kde na výdavkoch ušetria ďalších 325 mil. eur a od lídrov gréckych politických strán partneri v eurozóne očakávajú „rozhodný politický záväzok“ k uskutočneniu reforiem, informoval po štvrtkovej schôdzke šéf skupiny ministrov Eurogroup Jean-Claude Juncker.