Bývalý šéf MMF sa dostal do dozornej rady ruskej banky

MOSKVA 15. júla (WEBNOVINY) – Dominique Strauss-Kahn (64), ktorý stál štyri roky na čele Medzinárodného menového fondu (MMF) a dva roky pôsobil vo Francúzsku ako minister financií, sa stal členom dozornej rady Ruskej regionálnej rozvojovej banky, ktorú vlastní ruský ropný gigant Rosnefť, uvádza ruská agentúra RIA Novosti.

Strauss-Kahn odstúpil z postu šéfa MMF v roku 2011 po obvineniach zo sexuálneho útoku na chyžnú v newyorskom hoteli.

Polícia ho zatkla, no po krátkom čase ho prokuratúra obvinení zbavila a Strauss-Kahn sa s chyžnou dohodol na mimosúdnom urovnaní sporu. Bývalý výkonný riaditeľ fondu postupne obnovuje svoju kariéru, vystupuje na konferenciách a v Paríži má konzultačnú firmu.

Z firmy Rosnefť sa pod vedením Igora Sečina, blízkeho priateľa ruského prezidenta Vladimíra Putina, stal najväčší svetový producent ropy. Firma sa dostala na popredné miesto po prebratí väčšiny majetku spoločnosti Jukos uväzneného Michaila Chodorkovského a po kúpe britsko-ruského podniku TNK-BP.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...