Carrefour neodíde zo Slovenska napriek zmene majiteľa

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Zmena majiteľa nehnuteľnosti, v ktorých sa nachádzajú hypermarkety Carrefour, nebude mať žiaden vplyv na ich prevádzku.

Podľa vyjadrenia spoločnosti Retail Value Stores, a.s., ktorá prevádzkuje hypermarkety Carrefour v Slovenskej republike, zmena majiteľa nehnuteľností sa nedotkne ani zákazníkov, ani dodávateľov alebo zamestnancov spoločnosti.

„Spoločnosť Retail Value Stores, a.s. bude naďalej hypermarkety Carrefour prevádzkovať vo všetkých uvedených obchodných centrách (Danubia, Polus, Dubeň a Cassovia) a zároveň rozvíjať svoje aktivity smerujúce k expanzii spoločnosti Retail Value Stores, a.s., a teda aj hypermarketov Carrefour na Slovensku,“ informovala spoločnosť.

Nehnuteľnosti, ktorých súčasťou sú aj hypermarkety Carrefour na Slovensku, sú údajne na predaj. Ich vlastník, investičná spoločnosť Aerium, totiž podľa portálu PropertyEU plánuje predaj svojich realitných aktív v strednej a východnej Európe v celkovej hodnote 400 miliónov eur vrátane hypermarketov na Slovensku. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Aerium Franck Ruimy očakáva, že predaj nehnuteľností uskutoční firma v najbližších šiestich mesiacoch.

„Chceme sa sústrediť na pre nás zaujímavé trhy v Európe a na Turecko, kde máme silné postavenie,“ povedal Ruimy pre portál PropertyEU. Cieľom spoločnosti je podľa neho posilniť prítomnosť na trhoch Veľkej Británie, Francúzska, Luxemburska. Švajčiarska, Nemecka a už spomínaného Turecka.

Okrem hypermarketov na Slovensku nachádzajúcich sa v bratislavských obchodných centrách Polus a Danubia, v žilinskom centre Dubeň a v Košiciach v Cassovii chce spoločnosť predať ďalšie nehnuteľnosti v Poľsku a Českej republike. V Poľsku ide o štyri obchodné centrá a v Česku o tri hypermarkety a dve obchodné centrá. Koncom minulého roka pritom Aerium získal pôžičku od banky Deutsche Pfandbriefbank v objeme 180 miliónov eur určenej na refinancovanie týchto nehnuteľností. Spoločnosť Aerium spravuje vo svojom portfóliu viac ako 650 nehnuteľností v hodnote 7,4 miliardy eur.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...