Carrefour plánuje prepúšťať, situáciu preskúma vláda

27.8.2012

PARÍŽ 27. augusta (WEBNOVINY) – Francúzska vláda plánuje preskúmať situáciu v maloobchodnom reťazci Carrefour, ktorý podľa odborov pripravuje prepúšťanie stovky pracovných miest.

V nedeľu to vyhlásil francúzsky minister priemyslu Arnaud Montebourg.

Predstavitelia spoločnosti sa so zástupcami zamestnancov majú stretnúť v stredu, čiže deň pred tým, ako ma reťazec zverejniť polročné hospodárske výsledky.

Odbory ešte v sobotu uviedli, že Carrefour môže ohlásiť zrušenie 500 až 600 pracovných miest v centrálach v rôznych častiach Francúzska. „Chystáme sa pozrieť do tejto spoločnosti, ako sme to urobili aj pri iných,“ povedal Montebourg. „Preskúmame ziskovosť a dôvod, prečo sa spoločnosť ocitla v tejto situácii,“ dodal.

Odbory sa tiež obávajú prepúšťania v hypermarketoch skupiny Carrefour, pričom tvrdia, že celkovo môže byť ovplyvnených 3 tis. až 5 tis. pracovných miest. S

Spoločnosť Carrefour, ktorý je druhým najväčším maloobchodným predajcom na svete po americkej spoločnosti Wal-Mart Stores Inc, odmietol správu komentovať. Nový šéf skupiny Georges Plassat, ktorý sa na čelo spoločnosti dostal v máji a dal si za cieľ zlepšiť podnikanie spoločnosti na európskych trhoch, by mal zverejniť detaily plánu oživenia podniku vo štvrtok.