Čas na výmenu Slovenských korún sa kráti

BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Posledným dňom, kedy budú môcť občania vymeniť slovenské obehové mince za eurá bude 2. január 2014. Po tomto termíne už nebude výmena slovenských mincí možná. Informovala o tom Národná banka Slovenska (NBS).

Pokiaľ majú občania záujem vymeniť mince bývalej slovenskej koruny, môžu tak urobiť každý pracovný deň od 7.30 hod. do 12.00 hod. v ústredí NBS alebo na piatich expozitúrach centrálnej banky v Nových Zámkoch, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach alebo Poprade.

NBS zároveň informovala, že slovenské bankovky a pamätné slovenské mince je možné vymeniť bez časového obmedzenia.

Vedúca tlačového a edičného oddelenia banky Jana Kováčová ďalej uviedla, že v obehu sa nachádza ešte viac ako 19 mil. kusov bankoviek v hodnote 2,4 mld. Sk, takmer 392 mil. kusov obehových mincí v hodnote takmer 720 mil. Sk a 934 tis. kusov slovenských pamätných mincí v hodnote 698,9 mil. Sk. Hodnota slovenských peňazí v obehu tak je 3,84 mld. Sk.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...