Cena palív láme rekordy, Západ chce uvolniť rezervy

PARÍŽ 28. marca (WEBNOVINY) – Spojené štáty požiadali Francúzsko o spoluprácu v otázke možného uvoľnenia strategických ropných rezerv.

Potvrdil to v stredu francúzsky minister energetiky Eric Besson s tým, že jeho vláda hodnotí americkú iniciatívu pozitívne.

Na spoločnom postupe pri sprístupnení časti strategických zásob ropy sa už dohodli USA s Veľkou Britániou. Cieľom iniciatívy je zmierniť tlak na rast cien palív.

Francúzsky denník Le Monde predtým v stredu informoval, že zúčastnené krajiny by mohli uvoľniť svoje strategické rezervy do niekoľkých týždňov. Odvolával sa pritom na konzultácie medzi vládami v Paríži, Londýne a vo Washingtone, ktoré potvrdili zdroje blízke úradu francúzskeho prezidenta.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...