Cena ropy posilnila, zlato tiež zdraželo

NEW YORK 3. mája (WEBNOVINY) – Londýnska ropa Brent v utorok zdražela o takmer tri doláre a uzavrela tesne pod úrovňou 103 USD za barel, keďže zníženie úrokových sadzieb zo strany Európskej centrálnej banky (ECB) podporilo riskantnejšie aktíva. ECB zredukovala svoju hlavnú úrokovú sadzbu na rekordné minimum 0,5 %, čo vyvolalo všeobecné posilnenie komodít.

Pozitívne vplývala aj správa o vývoji počtu nových nezamestnaných v USA, ktorá bola lepšia, ako sa očakávalo a naznačila zotavovanie trhu práce.

Ropa Brent si pripísala 2,90 USD za barel a jej cena uzavrela vo výške 102,85 USD za barel. Ľahká americká ropa zdražela o 2,96 USD na 93,99 USD za barel.

Cena zlata sa vo štvrtok tiež zvýšila. Redukcia úrokových sadzieb zo strany ECB totiž potvrdila príťažlivosť žltého kovu ako poistky voči inflácii. Spotová cena zlata do 17:54 GMT posilnila o 0,8 % na 1 467,81 USD za uncu, pričom počas predošlého obchodovania stúpla až na 1 473,40 USD za uncu. Dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy uzavreli vyššie o 21,40 USD, a to na úrovni 1 467,60 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3191 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...