Cena ropy stúpla, prekonala májové maximum

NEW YORK 15. augusta (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok stúpli. Uspokojivé tržby v americkom maloobchode, znížené dodávky ropy zo Severného mora a špekulácie o ekonomických stimuloch totiž prevážili nad nepriaznivými výsledkami štátov v eurozóne v oblasti hospodárskeho rastu.

Septembrové dodávky londýnskej ropy Brent uzavreli vyššie o 43 centov na úrovni 114,03 USD za barel. Išlo o najvyššiu cenu od 3. mája. Ľahká americká ropa si pripísala 70 centov a uzavrela na úrovni 93,43 USD za barel.

Objem obchodov s ropou Brent bol o 20 % nižší, ako je 30-dňový priemer a objem obchodov s ľahkou americkou ropou bol 17 % pod 30-dňovým priemerom.

Ceny zlata v utorok naopak klesli. Dobrá úroveň tržieb v americkom maloobchode totiž naznačila investorom, aby znížili záujem o zlato, pretože ten bol založený na očakávaniach blížiacich sa stimulov pre americkú ekonomiku zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed).

Tržby v americkom maloobchode v júli vzrástli prvýkrát za posledné štyri mesiace. Spotová cena zlata do 19:15 GMT klesla o 0,7 % na 1 599,00 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 10,20 USD a uzavreli na hodnote 1 602,40 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...