Cena zlata dosiahla mesačné maximum, americká ropa zlacnela

NEW YORK 23. júla (WEBNOVINY) – Ceny ľahkej americkej ropy v pondelok ustúpili zo 16-týždňového maxima, na ktoré sa dostali minulý týždeň.

Obchodníci totiž vyberali zisky. Augustové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,14 USD na 106,91 USD za barel a cena septembrových dodávok sa znížila o 93 centov na 106,94 USD za barel.

Septembrové dodávky londýnskej ropy Brent však zdraželi o 8 centov a uzatvorili na úrovni 108,15 USD za barel.

Podľa analytika Commerzbank Carstena Fritscha londýnsku ropu by mohol podporiť výhľad silnejšieho dopytu a riziko ohrozenia dodávok z Blízkeho východu.

Zlato v pondelok zdraželo a jeho cena poskočila na mesačné maximum. Špekulanti totiž pre obavy, že nastane zmena nedávneho trendu poklesu cien, opäť začali nakupovať žltý kov.

Spotová cena zlata do 19:35 GMT stúpla o 3 % na 1 334,31 USD za uncu. Počas predošlého obchodovania však bola až na úrovni 1 338,91 USD za uncu, čiže najvyššie od 20. júna.

Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy si pripísali 43,10 USD a stúpli na 1 336 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...