Cenová hitparáda: Najviac zdraželi vajcia a zemiaky

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – Cena vajec sa v novembri podľa Štatistického úradu medziročne zvýšila o takmer 44 percent.

Vďaka tomu obsadili prvú priečku v „cenovej hitparáde“ za november 2012.

Za nimi nasledovali zemiaky, ktorých cena medziročne poskočila o takmer tretinu a viaceré výrobky z mäsa s medziročným nárastom cien v rozpätí 5 % až 20 %.

Za jogurt, chlieb či maslo zaplatili Slováci menej ako v roku 2011.

Miernejší pokles alebo stagnácia ceny boli ale zaznamenané ešte v prípade ďalších ôsmich potravín. Najvýraznejší medzimesačný nárast ceny bol zaznamenaný v prípade zemiakov a to o takmer 14 %. Žiadna iná v hitparáde uvedená potravina už nezaznamenala oproti októbru 2012 nárast ceny vyšší ako 3 %. Menej oproti predchádzajúcemu mesiacu nás v novembri vyšli margarín (o – 5,26 %), ale i ryža (o – 2,72 %).

Analýza bola publikovaná v Ekonomickom týždenníku Poštovej banky.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...