Centrálna banka Japonska vykázala rekordnú stratu

TOKIO 28. novembra (WEBNOVINY) – Japonská centrálna banka za apríl až september, čiže za fiškálny prvý polrok, vykázala najväčšiu čistú stratu vo svojej histórii.

Bank of Japan (BOJ) v stredu informovala, že jej čistá strata za fiškálny prvý polrok bola v sume 232,9 mld. jenov (JPY), čo je o 96,6 mld. JPY väčšia strata ako za prvý polrok minulého fiškálneho roka.

Straty z vlastníctva akcií, ktoré BOJ kupovala niekoľko rokov s cieľom stabilizovať finančné trhy, sa za apríl až september zväčšili na 152 mld. JPY z úrovne 73,7 mld. JPY v rovnakom období pred rokom.

Pomer kapitálu BOJ k jej aktívam, ktorý je meradlom finančného zdravia, klesol na najnižšiu úroveň za viac ako tri desaťročia. To by mohlo vyvolať otázky o limitoch centrálnej banky Japonska pri nákupoch riskantných aktív. Pomer kapitálu k aktívam v závere septembra bol 7,12 %, čiže na najnižšej úrovni od konca marca 1980, kedy bol vo výške 6,3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...