Centrálna banka nedá Grékom peniaze, ak nedodržia podmienky

FRANKFURT 13. mája (WEBNOVINY) – Grécko nedostane žiadnu ďalšiu finančnú pomoc, ak nebude plniť podmienky mimoriadneho úverového programu, na ktorom sa dohodlo s EÚ a Medzinárodným menovým fondom (MMF).

Vyhlásil to člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky ECB Jens Weidmann.

V rozhovore pre Süddeutsche Zeitung ďalej povedal, že odchod z eurozóny by mal väčšie dopady na samotné Grécko ako na ostatných členov bloku.

„Následky odchodu z eurozóny pre Grécko by boli oveľa väčšie, než by jeho odchod vplýval na ostatných členov,“ povedal Weidmann, ktorý je zároveň guvernérom nemeckej centrálnej banky.

Politické strany v Grécku sa pokúšajú o vytvorenie novej vlády a krajine hrozí, že ak nepresadí ďalšie úsporné opatrenia a reformy, stratí prístup k záchranným úverom.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...