Centrálna banka ostane pri pôvodnej úrokovej sadzbe

FRANKFURT 8. marca (WEBNOVINY) – Európska centrálna banka (ECB) na štvrtkovom zasadaní rozhodla o ponechaní svojej hlavnej úrokovej sadzby na úrovni 1 %.

Považuje sa to za prestávku na to, aby si posúdila, či sa ekonomický výhľad eurozóny zlepšuje a aby zvážila potenciálne inflačné riziká, ktoré predstavuje nedávne zvýšenie cien ropy.

ECB zároveň rozhodla, že svoju depozitnú úrokovú sadzbu ponecháva na úrovni 0,25 % a jednodňovú refinančnú sadzbu vo výške 1,75 %.

Štvrtkové rozhodnutie ECB je v súlade s očakávaniami analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters. Finančné trhy teraz čakajú na náznaky toho, či ECB je ochotná ponechať úroky na nezmenenej úrovni dlhšie obdobie, alebo či je pripravená ich v nasledujúcich mesiacoch viac znížiť, aby podporila stále slabú ekonomiku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...