Centrálna banka pripravuje intervenciu na finančných trhoch

PARÍŽ 27. júla (WEBNOVINY) – Členské štáty eurozóny a Európska centrálna banka (ECB) pripravujú intervenciu na finančných trhoch s cieľom znížiť náklady na obsluhu vládnych dlhov Španielska a Talianska.

Informoval o tom v piatok francúzsky denník Le Monde, pričom sa odvolával na nešpecifikované zdroje. ECB je ochotná zúčastniť sa na operácii pod podmienkou, že vlády členských štátov sa najskôr dohodnú na využití prostriedkov z krízových fondov eurozóny.

Podľa plánu by mal v prvej fáze dočasný Európsky fond finančnej stability (EFSF) na primárnom trhu nakupovať španielske a talianske dlhopisy. Následne príde na rad trvalý Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM), ktorý má začať svoju činnosť v septembri, informoval denník.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...