Centrálna banka Talianska zhoršila prognózu vývoja HDP

RÍM 18. januára (WEBNOVINY) – Talianska centrálna banka zhoršila svoju prognózu vývoja ekonomiky krajiny.

V pravidelnej štvrťročnej správe, ktorú zverejnila v piatok, banka uviedla, že v tomto roku očakáva zmenšenie hrubého domáceho produktu (HDP) o 1 %.

Ešte v júli predpokladala, že v roku 2013 sa hospodárstvo krajiny zmenší iba o 0,2 %.

Centrálna banka Talianska zároveň uviedla, že recesia, ktorá sa v krajine začala v treťom kvartáli 2011, bude pokračovať aj počas veľkej časti tohto roka.

Centrálna banka predpokladá, že ekonomika krajiny len mierne ožije v druhej polovici tohto roka a v roku 2014 posilní iba o 0,7 %. Dodala, že podľa jej odhadu talianske hospodárstvo v roku 2012 kleslo o 2,1 %. Banka ďalej uviedla, že štátny dlh krajiny sa začne znižovať v roku 2014. V tomto roku podľa odhadu talianskej vlády štátny dlh krajiny stúpne na úroveň 126,1 % hrubého domáceho produktu (HDP).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...